Print Friendly, PDF & Email

Beverly Orndorff

Executive Assistant

Candace Sinclair

Admin Assistant III

Scott Beveridge

Superintendent

Jessica Bach

Executive Assistant to Board / Supt.
Loading...

Peggy Bartles

Administrative Assistant II

Katie Connor

Medicaid Specialist

Maureen Criger

Accountant

Shelley Freeman

Warehouse/Inventory Control Asst.

Mark Salter

Maintenance Custodian

Zach Ripsom

Courier

Earl Laughlin

Co-op Purchasing/Inventory

Kathy Gregory

Accountant

Daniel Weaver

Business Manager
Loading...

Katrina McGrath

Administrative Assistant III

Jill Ramirez

Quality Improvement Specialist

Mary Wolf

Manager

David Vance

Family Intervention Specialist

Lorena Juarez

Resource Specialist

Martha Ibarra

Quality Improvement Specialist

Devon Finley

Child Care Provider Consultant

Molly Clement

Inclusion Specialist

Emilena (Emi) Ibarra

Family Intervention Specialist

German Ibarra

Family Support Specialist
Loading...

Caitlin Biedscheid

EI Specialist I

Deanna Adams

EI Teaching Assistant I

Allison Roy

EI Teaching Assistant I

Jessica Mowry

EI Teaching Assistant I

Marisa Arteaga

Administrative Assistant III

Kim Pittam

Speech /Language Pathologist Assistant

Lindsey Parrinello

EI Specialist I

Julie Moffett

EI Teaching Associate

Kimberly Moore

Administrative Assistant III

Kate McFarland

Speech /Language Pathologist

Amelia Jacobson

EI Teaching Assistant III

Stephanie Love

Speech /Language Pathologist

Susan Hermes

Occupational Therapist

Barb Griffin

Autism Spectrum Disorders Consultant

Jennifer Hamilton

EI Specialist I

Anne Goff

Lead Speech Language Pathologist

Ashley Dibble

Evaluation Specialist

Kelly Carter

ECSE Behavior Specialist

Melia Biedscheid

Speech /Language Pathologist
Loading...

Chelsea Reinhart

Early Learning System Facilitator

Teresa Slater

Early Learning System Facilitator

Rene’ Brandon

Early Learning Hub Director

Karen Johnson

Administrative Assistant III

Molly McLaughlin

Early Learning System Facilitator
Loading...

Jackie Kuykendall-Keaton

Electrician - General Journeyman

Mike D. Macaluso

Field Services Technician III

James Vinyard

Electronic Technician II

Ron Nichols

Field Services Technician III

Jenni Wisdom

ER & M Repair Support

Greg Jackson

Electronic Technician II

Shawn Freshour

Electronic Technician II

Garrick Jee

Electronic Technician I

Pat Crisler

Field Services Technician III
Loading...

Victoria Stokes

Administrative Assistant III

Tina Schaff

Employee Specialist | Payroll | Beneifits

Patricia Michiels

Human Resources Manager
Loading...

Karen Robson-Porter

Educational Assistant - Clinical

Susan Fiske

Educational Assistant - Clinical

Susannah Banchero

Educational Assistant - Clinical

Rebecca Farmer

Teacher - LTCT
Loading...

Samantha Padilladedios

Migrant Graduation Specialist

Jeannine Towle

Administrative Assistant III

Katie Mena

Graduation Specialist

Patricia Ortega

Migrant Preschool Specialist

Claudia Cervantes

Migrant Preschool Specialist

Teresa Cisneros

Indian Education Facilitator

Nelda Slater

Home School Consultant II

Ofelia Lopez

Home School Consultant II

Desiree Meza

Home School Consultant II

Nancy Holley

Migrant Ed ID&R
Loading...
Loading...

Amanda Lacy

School Psychologist

Beth Howell

Speech /Language Pathologist Assistant

Veronica Blodgett

Autism Spectrum Disorders Specialist

Nancy Tenove

School Psychologist

Mark Tapley

School Psychologist

Erika Dreager

Autism Spectrum Disorders Consultant

Randelin Burnett

Braillist I

Darci Mason

Autism Spectrum Disorders Consultant

Paul Kitzman

Educational Assistant - STEPS Plus

Kathy Russell

Educational Assistant - STEPS Plus

Melanie Shinkle

Educational Assistant - STEPS

Lisa Carter

YTP Specialist

Cydnee Scherer

YTP Specialist

Jessica Waite

School Psychologist

Lucas Charley

Sign Language Facilitator

Heather Davis

Sign Language Facilitator

Celsa Mesta

Ed Assistant - Basic Sign Language

Kaitlynn Wright

Educational Assistant - STEPS Plus

Dona Clair

Educational Assistant - STEPS

Herb Pendergraft

Sign Language Facilitator

Daniel Crosmun

Sign Language Facilitator

Renee Sullivan

Interpreter

Bailey Hernandez

Ed Assistant - Basic Sign Language

Zadeth Vega

School Psychologist

Pam Wurzell

Administrative Assistant to the Director

Lisa Villalobos

Sign Language Facilitator

Annette Willrett

Occupational Therapist

Kyle Viola

Teacher - PDHH

Kristy Thorson

Interpreter

Robert Wohlers

Teacher - PVI

Niquita Wilkinson

Interpreter - Advanced

Wende Trautwein

Interpreter - Advanced

Isabelle Tower

Interpreter

Katrina Wadsworth

Interpreter - Advanced

Jennie Waggener

Sign Language Facilitator

Tyler York

Teacher - PVI

Angie Thompson

Autism Spectrum Disorders Consultant

Amy Szeliga

Autism Spectrum Disorders Consultant

Claire Swagler

School Psychologist

Melanie Rodgers

YTP Specialist

Tessa Stewart

School Psychologist

Stacy Swift

Educational Assistant - STEPS

Susan Sprague

Teacher - STEPS

Elizabeth Scheppler

Interpreter

Jessica Stephenson

Interpreter

Dawn Stephens

Administrative Assistant III

Diana Stebbins

Braillist II

Heather Ross

Educational Assistant - STEPS Plus

Stacy Sellers

Educational Assistant - STEPS Plus

Delanie Pendergraft

Interpreter

Andrea Pariani

Braillist II

Carol Preston

Educational Assistant - STEPS

Kathy Payne

Administrative Assistant III

Susan Peck

Director

Zach Rarrick

Interpreter - Lead

Terrie Rennick

Teacher - STEPS

Mandy Redderson

Educational Assistant - STEPS Plus

Alexander Quirarte

Braillist I

Susan Reynolds

Physical Therapist

Julia Reynolds

Sign Language Facilitator

Karen Rice

Interpreter

Caroline Newsom

Sign Language Facilitator

Mark Moskowitz

Coordinator – PVI/Audiology

Marilee Morgan

Educational Assistant - STEPS Plus

Rebecca Mead

Teacher - PDHH

Colleen Martin

Educational Assistant - STEPS

Mary Massie

Educational Assistant - STEPS

Patricia Orr

Teacher - PDHH

Todd Martinez

Student Data Specialist

Claire Niedermeyer

Educational Assistant - STEPS

Shayla Owen

Teacher - PVI

Erin Nix

Interpreter

Gayla Mahon

Educational Assistant - STEPS

James Mannenbach

Physical Therapist

Erin Jolliffe

Teacher - PDHH

Molly Kingsley-Holzshu

Teacher - PDHH

Brooke Laughlin

Interpreter

Rebekah Jones

Educational Assistant - STEPS

Meghan Jones

Occupational Therapist

Rich Jones

Physical Therapist

Lynette Kleespies

Teacher - PVI

Cheryl Kobernik

Teacher - PDHH

Andree Johnson

Coordinator

Nancy Lawson

Coordinator

Agnes Lee Wolfe

Coordinator

April Love

Teacher - Lead - PVI

Kelle Lovett

Teacher - PDHH

Rebecca Heady

Interpreter

Shandra Harris

Teacher - PVI

Donna Hernandez

Educational Assistant - STEPS

Michael Halpern

Occupational Therapist

Mari Jo Griffith

Physical Therapist

Bonna Greene

Interpreter

Jenifer Hiatt-Wilson

Educational Assistant - STEPS

Leslie Hagood

Teacher - PVI

Rowan Hill-Walko

Autism Spectrum Disorders Specialist

McKenzie Hilmer

Autism Spectrum Disorders Specialist

Amberrose Grecco

Interpreter

Daniel Hobson

Educational Assistant - STEPS Plus

Shelli Hogue

Educational Assistant - STEPS Plus

Jennifer Hamilton

EI Specialist I

Debbie Horn

Educational Assistant - STEPS Plus

Kim Hosford

School Psychologist

Paula Hunt

Interpreter

Rebecca Farmer

Teacher - LTCT

Lynn Eide

Teacher - STEPS Care

Brenda Farina

Interpreter

Tina Grant

Educational Assistant - STEPS

Barbara Couch

Braillist - Lead

Cynthia Fuglsby

Behavior Support Specialist

Margay Garrity

Registered Nurse

Korry Cross

Teacher - PDHH

Jenny Fawcett

Braillist I

Jennifer Crump-Shearer

Interpreter - Advanced

Jennifer Crumley

Teacher - PDHH

Celine Buczek

Autism Spectrum Disorders Consultant

Jeff Blanco

Interpreter

Mandi Bundren

Teacher - PVI

James Buxton

Teacher - PDHH

Cindy Cameron

Transition Network Facilitator

Debbie Bradburn

Educational Assistant - STEPS

Anna Candelaria

Educational Assistant - ASD

Jody Conrad

School Psychologist

Morgan Bell

Sign Language Facilitator

Bethany Berklund

Educational Assistant - STEPS Plus

Vicki Bernard

Augmentative Comm. Specialist

Kyle Cavanaugh

Educational Assistant - STEPS Plus

Lisa Chase

Educational Assistant - STEPS Plus

Shelly Clement

Interpreter

Katrina Clevenger

YTP Specialist

Annalise Buchanan

Educational Assistant - STEPS Care

Somer Blank

Educational Assistant - STEPS

Ruth Armstrong

Interpreter - Advanced

Robert Audell

Educational Assistant - STEPS

Cassandra Baggaley

Teacher - PDHH

Dale Balme

Supervisor - PDHH
Loading...

Aaron Cooke

Accelerated Credit/Chronic Absenteeism Facilitator

Lisa Yriarte

Administrative Assistant III

Karla Clark

CC4A Project Manager

Kirsten Valenzuela

School Improvement Specialist

Kaitlin Vaden

Administrative Assistant III

Brian Robin

Grants & Contracts Supervisor

Heidi Olivadoti

School Improvement Specialist

Raul Lopez

Truancy Specialist - Lead

Martha Ibarra

Quality Improvement Specialist

Emilena (Emi) Ibarra

Family Intervention Specialist

Robin Borden

MTSS School Improvement Specialist

Mark Angle-Hobson

Education Services Coordinator
Loading...

Ray Robison

Media Materials Library Assistant III

Nancy Hayes

Administrative Assistant to the Director

Israel Mathewson

Senior Network Engineer

Chris Whiteley

Systems Analyst II

Christopher Young

Software Developer II

Karen Angiolet

Media Specialist

Nate Davol

Senior Systems Analyst

Gabe Gilham

Software Developer III
Loading...
Close
Loading...
Loading...