Candace Sinclair

Admin Assistant III

Scott Beveridge

Superintendent

Jessica Bach

Executive Assistant to Board / Supt.

Cari Billovits

Employee Specialist
Loading...

Maureen Criger

Accountant

Shelley Freeman

Warehouse/Inventory Control Asst.

Mark Salter

Maintenance Custodian

Zach Ripsom

Courier

Earl Laughlin

Co-op Purchasing/Inventory

Kathy Gregory

Accountant

Daniel Weaver

Business Manager
Loading...

Brian Robin

Grants & Contracts Supervisor

Pamela Weaver

Technology Assistant

Karla Clark

CTE/STEAM Project Facilitator
Loading...

Jill Ramirez

Quality Improvement Specialist

Mary Wolf

Manager

David Vance

Family Intervention Specialist

Lorena Juarez

Resource Specialist

Martha Ibarra

Quality Improvement Specialist

Devon Finley

Child Care Provider Consultant

Molly Clement

Inclusion Specialist

Emilena (Emi) Ibarra

Family Intervention Specialist

German Ibarra

Family Support Specialist

Barbara (Bo) Alderton

Family Intervention Specialist
Loading...

Debbie Vought

CC4A / STEAM Program Manager

Lisa Yriarte

Administrative Assistant III
Loading...

Kristen Fahrner

EI Teaching Assistant I

Joyce Van Anne

EI/ECSE Evaluation Specialist

Kim Pittam

Speech /Language Pathologist Assistant

Lindsey Parrinello

EI Specialist I

Julie Moffett

EI Teaching Associate

Kimberly Moore

Administrative Assistant III

Kate McFarland

Speech /Language Pathologist

Debbie Lippolis

EI Teaching Associate

Stephanie Love

Speech /Language Pathologist

Amelia Jacobson

EI Teaching Assistant III

Susan Hermes

Occupational Therapist

Wendi Jacob

Administrative Assistant I

Jennifer Hamilton

EI Teaching Associate

Barb Griffin

Autism Spectrum Disorders Consultant

Carleen Eglis

EI Teaching Assistant I

Anne Goff

Lead Speech Language Pathologist

Ashley Dibble

EI Specialist I

Kelly Carter

ECSE Behavior Specialist

Melia Biedscheid

Speech /Language Pathologist

Craig Allen

Administrative Assistant III
Loading...

Chelsea Reinhart

Early Learning System Facilitator

Teresa Slater

Early Learning System Facilitator

Rene’ Brandon

Early Learning Hub Director

Karen Johnson

Administrative Assistant III

Molly McLaughlin

Early Learning System Facilitator
Loading...

Jackie Kuykendall-Keaton

Electrician - General Journeyman

Mike D. Macaluso

Field Services Technician III

James Vinyard

Electronic Technician II

David Todd

Program Manager

Ron Nichols

Field Services Technician III

Jenni Wisdom

ER & M Repair Support

Greg Jackson

Electronic Technician II

Shawn Freshour

Electronic Technician II

Garrick Jee

Electronic Technician I

Pat Crisler

Field Services Technician III
Loading...

Patricia Michiels

Human Resources Manager

Cari Billovits

Employee Specialist

Katie Connor

HR Specialist - Substitute Services
Loading...

Leslie Clark

Teacher - LTCT

Karen Robson-Porter

Educational Assistant - Clinical

Susan Fiske

Educational Assistant - Clinical

Susannah Banchero

Educational Assistant - Clinical
Loading...

Patricia Ortega

Migrant Preschool Specialist

Claudia Cervantes

Migrant Preschool Specialist

Nelda Slater

Home School Consultant II

Amalia Robles

Home School Consultant II

Ofelia Lopez

Home School Consultant II

Desiree Meza

Home School Consultant II

Nancy Holley

Migrant Ed ID&R

Bianey Jimenez

Parental Involvement Specialist

Claudia Cisneros

Parental Involvement Specialist
Loading...

Peter Buckley

Project Manager
Loading...
Loading...

Lucas Charley

Sign Language Facilitator

Heather Davis

Sign Language Facilitator

Celsa Mesta

Ed Assistant - Basic Sign Language

Kristen Ziemer

Educational Assistant - STEPS Plus

Kaitlynn Wright

Educational Assistant - STEPS Plus

Dona Clair

Educational Assistant - STEPS

Herb Pendergraft

Sign Language Facilitator

Daniel Crosmun

Sign Language Facilitator

Renee Sullivan

Interpreter

Bailey Hernandez

Ed Assistant - Basic Sign Language

Kristen Fahrner

EI Teaching Assistant I

Zadeth Vega

School Psychologist

Robert Wohlers

Teacher - PVI

Lisa Villalobos

Sign Language Facilitator

Niquita Wilkinson

Interpreter - Advanced

Wende Trautwein

Interpreter - Advanced

Isabelle Tower

Interpreter

Kyle Viola

Teacher - PDHH

Katrina Wadsworth

Interpreter - Advanced

Kristy Thorson

Interpreter

Joyce Van Anne

EI/ECSE Evaluation Specialist

Tyler York

Teacher - PVI

Annette Willrett

Occupational Therapist

Pam Wurzell

Administrative Assistant to the Director

Jennie Waggener

Sign Language Facilitator

Dawn Stephens

Administrative Assistant III

Diana Stebbins

Braillist II

Heather Ross

Educational Assistant - STEPS Plus

Stacy Sellers

Educational Assistant - STEPS Plus

Angie Thompson

Autism Spectrum Disorders Consultant

Nancy Tenove

School Psychologist

Amy Szeliga

Autism Spectrum Disorders Consultant

Claire Swagler

School Psychologist

Tessa Stewart

School Psychologist

Melanie Rodgers

YTP Specialist

Stacy Swift

Educational Assistant - STEPS

Susan Sprague

Teacher - STEPS

Elizabeth Scheppler

Interpreter

Jessica Stephenson

Interpreter

Lindsey Parrinello

EI Specialist I

Kim Pittam

Speech /Language Pathologist Assistant

Carol Preston

Educational Assistant - STEPS

Alexander Quirarte

Braillist I

Susan Reynolds

Physical Therapist

Julia Reynolds

Sign Language Facilitator

Karen Rice

Interpreter

Andrea Pariani

Braillist II

Kathy Payne

Administrative Assistant III

Peggy Pearl

Speech /Language Pathologist

Susan Peck

Director

Zach Rarrick

Interpreter - Lead

Terrie Rennick

Teacher - STEPS

Delanie Pendergraft

Interpreter

Mandy Redderson

Educational Assistant - STEPS Plus

Julie Moffett

EI Teaching Associate

Danielle McCrea

Americorp - Early Literacy Advocate

Shayla Owen

Teacher - PVI

Colleen Martin

Educational Assistant - STEPS

Erin Nix

Interpreter

Todd Martinez

Student Data Specialist

Caroline Newsom

Sign Language Facilitator

Mark Moskowitz

Coordinator – PVI/Audiology

Marilee Morgan

Educational Assistant - STEPS Plus

Kate McFarland

Speech /Language Pathologist

Kimberly Moore

Administrative Assistant III

Rebecca Mead

Teacher - PDHH

Gracie Mills

Educational Assistant - ASD

Patricia Orr

Teacher - PDHH

Mary Massie

Educational Assistant - STEPS

Claire Niedermeyer

Educational Assistant - STEPS

Kristi Nelson

Administrative Assistant III - PDHH/PVI/Audiology

Kelle Lovett

Teacher - PDHH

Gayla Mahon

Educational Assistant - STEPS

James Mannenbach

Physical Therapist

Molly Kingsley-Holzshu

Teacher - PDHH

Trayce Jensen

Educational Assistant - STEPS

Brooke Laughlin

Interpreter

Rebekah Jones

Educational Assistant - STEPS

Rich Jones

Physical Therapist

Lynette Kleespies

Teacher - PVI

Cheryl Kobernik

Teacher - PDHH

Amelia Jacobson

EI Teaching Assistant III

Andree Johnson

Coordinator

Amanda Lacy

School Psychologist

Agnes Lee Wolfe

Coordinator

Nancy Lawson

Autism Spectrum Disorders Consultant

Debbie Lippolis

EI Teaching Associate

Meghan Jones

Occupational Therapist

April Love

Teacher - Lead - PVI

Erin Jolliffe

Teacher - PDHH

Stephanie Love

Speech /Language Pathologist

Kim Hosford

School Psychologist

Mari Jo Griffith

Physical Therapist

Paula Hunt

Interpreter

Rebecca Heady

Interpreter

Susan Hermes

Occupational Therapist

Leslie Hagood

Teacher - PVI

Donna Hernandez

Educational Assistant - STEPS

Bonna Greene

Interpreter

Wendi Jacob

Administrative Assistant I

Barb Griffin

Autism Spectrum Disorders Consultant

Shandra Harris

Teacher - PVI

Jennifer Hamilton

EI Teaching Associate

Jenifer Hiatt-Wilson

Educational Assistant - STEPS

Michael Halpern

Occupational Therapist

Amberrose Grecco

Interpreter

Rowan Hill-Walko

Autism Spectrum Disorders Specialist

McKenzie Hilmer

Autism Spectrum Disorders Specialist

Daniel Hobson

Educational Assistant - STEPS Plus

Shelli Hogue

Educational Assistant - STEPS Plus

Debbie Horn

Educational Assistant - STEPS Plus

Carleen Eglis

EI Teaching Assistant I

Lynn Eide

Teacher - STEPS Care

Brenda Farina

Interpreter

Tina Grant

Educational Assistant - STEPS

Barbara Couch

Braillist - Lead

Rebecca Farmer

Teacher - STEPS Plus

Korry Cross

Teacher - PDHH

Ashley Dibble

EI Specialist I

Anne Goff

Lead Speech Language Pathologist

Cynthia Fuglsby

Behavior Support Specialist

Jennifer Crump-Shearer

Interpreter - Advanced

Margay Garrity

Registered Nurse

Jennifer Crumley

Teacher - PDHH

Jenny Fawcett

Braillist I

Mark Earnest

Medicaid Specialist

Cindy Cameron

Transition Network Facilitator

Debbie Bradburn

Educational Assistant - STEPS

Anna Candelaria

Educational Assistant - ASD

Jody Conrad

School Psychologist

Morgan Bell

Sign Language Facilitator

Bethany Berklund

Educational Assistant - STEPS Plus

Vicki Bernard

Augmentative Comm. Specialist

Somer Blank

Educational Assistant - STEPS

Kelly Carter

ECSE Behavior Specialist

Kyle Cavanaugh

Educational Assistant - STEPS Plus

Rebeccah Bieri

Occupational Therapist

Lisa Chase

Educational Assistant - STEPS Plus

Shelly Clement

Interpreter

Katrina Clevenger

YTP Specialist

Melia Biedscheid

Speech /Language Pathologist

Annalise Buchanan

Educational Assistant - STEPS Care

Jeff Blanco

Interpreter

Celine Buczek

Autism Spectrum Disorders Consultant

Mandi Bundren

Teacher - PVI

James Buxton

Teacher - PDHH

Craig Allen

Administrative Assistant III

Ruth Armstrong

Interpreter - Advanced

Robert Audell

Educational Assistant - STEPS

Cassandra Baggaley

Teacher - PDHH

Dale Balme

Supervisor - PDHH
Loading...

Susan Mostar

Administrative Assistant II

Nelda Slater

Home School Consultant II

Amalia Robles

Home School Consultant II

Pamela Weaver

Technology Assistant

Brian Robin

Grants & Contracts Supervisor

Mary Wolf

Manager

Lisa Yriarte

Administrative Assistant III

Kirsten Valenzuela

School Improvement Specialist

David Vance

Family Intervention Specialist

Debbie Vought

CC4A / STEAM Program Manager

Chelsea Reinhart

Early Learning System Facilitator

Jill Ramirez

Quality Improvement Specialist

Kaitlin Vaden

Administrative Assistant III

Laura Tolmich

Administrative Assistant III

Teresa Slater

Early Learning System Facilitator

Candeena Jackson

Indian Education Facilitator

Bianey Jimenez

Parental Involvement Specialist

Karen Johnson

Administrative Assistant III

Lorena Juarez

Resource Specialist

Ofelia Lopez

Home School Consultant II

Raul Lopez

Truancy Specialist - Lead

Molly McLaughlin

Early Learning System Facilitator

Heidi Olivadoti

School Improvement Specialist

Desiree Meza

Home School Consultant II

Claudia Cisneros

Parental Involvement Specialist

Karla Clark

CTE/STEAM Project Facilitator

Peter Buckley

Project Manager

Molly Clement

Inclusion Specialist

Rene’ Brandon

Early Learning Hub Director

Devon Finley

Child Care Provider Consultant

Nancy Holley

Migrant Ed ID&R

Emilena (Emi) Ibarra

Family Intervention Specialist

German Ibarra

Family Support Specialist

Martha Ibarra

Quality Improvement Specialist

Mark Angle-Hobson

Education Services Coordinator

Barbara (Bo) Alderton

Family Intervention Specialist

Robin Borden

MTSS School Improvement Specialist

Victoria Bencomo

Migrant Counselor

Charlie Bauer

Coordinator
Loading...

Nancy Hayes

Administrative Assistant to the Director

Israel Mathewson

Senior Network Engineer

Ray Robison

Media Materials Library Assistant III

Chris Whiteley

Systems Analyst II

Christopher Young

Software Developer II

Karen Angiolet

Media Specialist

Nate Davol

Senior Systems Analyst

Gabe Gilham

Software Developer III
Loading...
Close
Loading...
Loading...