Primary Contacts

Jessica Bach

Executive Assistant to Board / Supt.

Scott Beveridge

Superintendent
Loading...

All Staff

Jessica Bach

Executive Assistant to Board / Supt.

Scott Beveridge

Superintendent
Loading...

Cortney Young

Medicaid Specialist

Daniel Weaver

Chief Financial Officer/Deputy Clerk

Earl Laughlin

Lead Purchasing Inventory Control

Kathy Gregory

Accountant

Mark Salter

Maintenance Custodian

Maureen Criger

Accountant

Shelley Freeman

Warehouse/Inventory Control Asst.

Zach Ripsom

Courier,Maintenance Custodian
Loading...

Candelaria Romero

Quality Improvement Specialist

Debbie Martinez

Family Intervention Specialist

Deena Tinney

Family Intervention Specialist

Devon Finley

Child Care Provider Consultant

German Ibarra

Family Support Specialist

Katrina McGrath

Quality Improvement Specialist

Lorena Juarez

Resource Specialist

Louise Horn

Inclusion Specialist

Martha Ibarra

Quality Improvement Specialist

Molly Clement

Lead Preschool Promise Instructional Coach

Norma Pantoja

Quality Improvement Specialist
Loading...

Aiyonna Moyer

Teaching Assistant I

Angela Choisnet

Teaching Associate

Angie Thompson

Autism Spectrum Disorders Consultant

Anne Goff

Speech /Language Pathologist

Ashley Dibble

ECSE Evaluation Specialist

Barb Griffin

Evaluation Coordination Specialist

Bethany Givens

EI Specialist I

Caitlin Biedscheid

EI Specialist I

Chanell Whinery

Teaching Assistant I

CherreEllen Wenzel

EI Specialist I

Emily Williams

EI Specialist I

Gayle Cynar

EI Specialist I

Jamie Sullivan

Supervisor

Jenni VanDusen

EI Teaching Assistant III

Jennifer Hamilton

EI Specialist I

Karen Robson-Porter

Admin Assistant III

Lindsey Parrinello

ECSE Behavior Consultant

Marcy Roberts

Speech /Language Pathologist Assistant

Ryan Acord

EI Specialist I

Sarah Keppinger

Speech /Language Pathologist

Stephanie Love

Speech /Language Pathologist

Susan Fiske

Admin Assistant III

Tara Tilton

EI Teaching Associate
Loading...

Claudia Leonard

Administrative Assistant III

Molly McLaughlin

Early Learning System Facilitator

Rene’ Brandon

Early Learning Hub Director

Sydney Wing

Early Learning System Facilitator

Teresa Slater

Early Learning System Facilitator

Vicki Risner

Administrative Assistant III
Loading...

Coree Kelly

Chief Information Officer

Garrick Jee

Electronic Technician III

Jenni Wisdom

ER & M Program Support

Mike Macaluso

Field Services Technician III

Pat Crisler

Field Services Technician III

Ron Nichols

Field Services Technician III

Shawn Freshour

Field Services Technician III
Loading...

Bobbi Charley

HR Specialist

Patricia Michiels

Chief Human Resources Officer

Stephanie Cossey

Employee Specialist | Payroll | Beneifits

Tyann Roper

HR Program Manager Recruiting/Hiring

Wendy Darrough

HR Specialist - Substitute Services
Loading...

Amalia Robles

Recruiter II

Bianey Jimenez

Migrant Parental Involvement Specialist

Charlie Bauer

Coordinator

Claudia Esparza

Migrant Parental Involvement Specialist

Desiree Meza

Recruiter II

Jasi Swick

Indian Education Facilitator

Jeannine Towle

Identification & Recruitment Specialist

Karla Andrade

Migrant Parental Involvement Specialist

Katie Mena

Graduation Specialist

Legna Banuelos Robles

Migrant Preschool Specialist
Loading...

Peter Buckley

Project Manager
Loading...
Loading

Agnes Lee Wolfe

Coordinator

Amberrose Holt

Advanced Interpreter

Amelia Jacobson

EA - Basic Sign Language

Amy Szeliga

Autism Spectrum Disorders Consultant

Andrea Pariani

Lead Braillist

Andree Johnson

Coordinator

Anna Candelaria

Educational Assistant - ASD

Anne Jehle-Kosanovich

Steps Plus Education Assistant

Annette Willrett

Occupational Therapist

Armentina Talamantes

Nurse Consultant

Becky Oyerly

Advanced Interpreter

Beth Howell

Speech /Language Pathologist Assistant

Bonna Greene

Interpreter

Brooke Laughlin

PDHH Teacher

Brooke Thompson

Teacher - PVI

Carlie Wiley-Wolter

Teacher - PVI

Carol Preston

Education Assistant

Carol Tappin

YTP Specialist

Caroline Newsom

Sign Language Facilitator

Celine Buczek

Autism Spectrum Disorders Consultant

Cheryl Kobernik

Teacher - PDHH

Cheyanne Bumgardner

Sign Language Facilitator

Cindy Cameron

Transition Network Facilitator

Colleen Martin

Education Assistant

Dale Balme

Coordinator,PDHH/PVI/Audiology

Danielle Covey

YTP Specialist

Darci Mason

Autism Spectrum Disorders Consultant

David Brown

Advanced Interpreter

Dawn Stephens

Administrative Assistant III

Debbie Horn

Steps Plus Education Assistant

Diana Stebbins

Braillist II

Diane Dunas

Coordinator

Donna Nicholson

Steps Plus Education Assistant

Eden Robison

Sign Language Facilitator

Elizabeth Rhodes

Teacher - PVI

Erika Dreager

Behavior Analyst

Erin Jolliffe

Teacher - PDHH

Erin Nix

Interpreter

Gabriela Stith

Interpreter

Gayla Mahon

Education Assistant

Heather Davis

Advanced Interpreter

Isabelle Tower

Advanced Interpreter

Jaime Banks

Teacher - PDHH

James Mannenbach

Physical Therapist

Jeff Blanco

Interpreter

Jeffrey Johnson

Autism Spectrum Disorders Consultant

Jennifer Crumley

Teacher - PDHH

Jennifer Hamilton

EI Specialist I

Jennifer Vranna

Teacher - PDHH

Jenny Fawcett

Braillist I

Jesse Wise

School Counselor

Jessica Stephenson

PDHH Teacher

Joclyn Chase

Steps Plus Education Assistant

Jody Conrad

School Psychologist

Julia Young

Sign Language Facilitator

Juliana Moore

EA - Basic Sign Language

Kaitlin Haskin

Braillist I

Kaitlynn Wright

Education Assistant

Karli Steuk

Autism Spectrum Disorders Consultant

Kathy Russell

Steps Plus Education Assistant

Katrina Clevenger

YTP Specialist

Kayla Taylor

Physical Therapist

Kelle Lovett

Teacher - PDHH

Kenneth Luke Snelling

Physical Therapist

Kristy Thorson

PDHH Teacher

Lauren Stewart

Autism Spectrum Disorders Consultant

Lindsey Makin

Sign Language Facilitator

Lisa Chase

Steps Plus Education Assistant

Lisa Villalobos

Sign Language Facilitator

Lucas Charley

Interpreter

Lynette Kleespies

Teacher - PVI

Lynn Eide

Teacher - STEPS Care

Lynzi Burt

Sign Language Facilitator

Maira Loa

EA - Basic Sign Language

Mandy Redderson

Steps Plus Education Assistant

Mari Jo Griffith

Physical Therapist

Marilee Morgan

Steps Plus Education Assistant

Meghan Jones

Occupational Therapist

Meghann Ryan

Autism Spectrum Disorders Consultant

Melanie Rodgers

YTP Specialist

Melanie Shinkle

Education Assistant

Melissa Tucker

Braillist I

Michael Halpern

Occupational Therapist

Morgan Bell

Interpreter

Nicole Donnelly

Autism Spectrum Disorders Consultant

Niquita Wilkinson

Advanced Interpreter

Pam Wurzell

Administrative Assistant to the Director

Patricia Orr

Teacher - PDHH

Paula Hunt

Interpreter

Randelin Burnett

Braillist I

Rebecca Heady

Interpreter

Renee Sullivan

Interpreter

Robert Audell

Educational Assistant - STEPS,Steps Plus Education Assistant

Ruth Thompson

School Psychologist

Shelly Clement

Interpreter

Somer Blank

Education Assistant

Stacy Sellers

Steps Plus Education Assistant

Stacy Swift

Education Assistant

Susan Peck

Director

Susan Reynolds

Physical Therapist

Susan Sprague

Teacher - STEPS

Terrie Rennick

Teacher - STEPS

Tina Grant

Education Assistant

Todd Martinez

Student Data Specialist

Tracy Hoffman

Braillist I

Vicki Bernard

Speech /Language Pathologist

Vicki Villarreal

Administrative Assistant III - PDHH/PVI/Audiology

Zach Rarrick

Advanced Interpreter
Loading...

Aaron Cooke

Program Manager,Accelerated Credit/Chronic Absenteeism Facilitator

Amy Lukens

CTE/STEAM Project Facilitator

Brian Robin

CTE Program Manager

Crystal Kawamura

Administrative Assistant III

Heather Armstrong

School Improvement Specialist

Heidi Olivadoti

School Improvement Specialist

Jacquie Jaquette

School Improvement Specialist

Jennifer Jones

School Improvement Specialist

Jessie DuBose

Klamath Promise & Career Connected Learning (CCL) Program Manager Dual Credit & C3 (Career College Collaborative) Coordinator

Karla Clark

CC4A Program Manager

Kylee Harrison

Program Manager

Lisa Udall

Administrative Assistant III

Liz Littleton

Administrative Assistant III

Mark Angle-Hobson

Director of School Improvement

Nancy Hayes

Administrative Assistant to the Director

Nicolette Smith

School Improvement Specialist

Pamela Ruddock

Administrative Assistant III

Perry Young

Administrative Assistant III
Loading...

Chris Whiteley

Systems Analyst III

Christopher Young

Software Developer II

Coree Kelly

Chief Information Officer

Gabe Gilham

Software Developer III

Israel Mathewson

Senior Network Engineer

Jared Krelic

Systems Analyst II

Natasha Weiser

Media Materials Library Assistant III

Nate Davol

Senior Systems Analyst
Loading...
Close
Loading
Loading